Kategorie

Kategorie

Metodyka nauczania

Metodyka nauczania to nauka o celowo i systematycznie stosowanych sposobach kierowania pracą uczniów w procesie nauczania. Dzieli się na metodykę ogólną oraz metodykę szczegółową (przedmiotów szkolnych).

Warto wiedzieć

Ciekawe informacje i publikacje z dziedziny dydaktyki nauczania języka angielskiego oraz inne wiadomości, które mogą zainteresować nauczycieli języka angielskiego.

Reforma oświaty

Nowa reforma oświatowa 2017 to wiele nowych wymagań i zmian, które czekają każdego nauczyciela i dyrektora. Sprawdź, co zmieniło się od września 2017 r.

Awans zawodowy

Awans zawodowy nauczycieli funkcjonuje od 2000 roku. Procedura ta prowadzona jest według przepisów Karty Nauczyciela. Ubieganie się o kolejny stopień awansu zawodowego wiąże się ze spełnieniem przez nauczycieli wielu wymagań i przygotowaniem mnóstwa dokumentów.

Ważne instytucje

Oto lista najważniejszych instytucji oświatowych, które mają bezpośredni lub pośredni wpływ na funkcjonowanie szkół i pracę dyrektorów oraz nauczycieli.

English Zone

Zapraszam do zapoznania się z listą interesujących i przydatnych stron dla nauczycieli języka angielskiego - stron z zasobami gramatycznymi, leksykalnymi, wspomagającymi rozwijanie wszystkich umiejętności językowych i wiele innych.